Отримано нове неймовірне зображення чорної діри

Астрономи отримали зображення надмасивної чорної діри в центрі нашої галактики, яке показує її закручені магнітні поля.

Йдеться про надмасивну чорну діру в центрі нашої галактики, що називається Стрілець А* (Str A*) та важить як цілих 4,3 мільйона Сонць. Зробивши безпрецедентний знімок об'єкта у 2022 році, астрономи отримали новий чудовий вид Str A*, що розкриває її потужні, закручені магнітні поля.

Вчені зафіксували чорну діру в поляризованому світлі, що передбачає використання фільтра для перегляду різних характеристик далекого об'єкта, розповідає блог Novostinonauke.

"Зараз ми бачимо, що поблизу чорної діри в центрі галактики Чумацький Шлях існують сильні, скручені та організовані магнітні поля", - сказала Сара Іссаун з Центру астрофізики Гарвардського та Смітсонівського інститутів, яка була одним з керівників дослідження.

Чорні діри володіють такою силою тяжіння, що навіть світло не може вирватися з них - адже це неймовірно щільні, масивні об'єкти. Тож виникає запитання, як можна було б побачити чорну діру, якщо вона не випромінює світла?

Хоча ми не бачимо самого об'єкта, ми можемо бачити матерію - дуже гарячий газ, що закручується навколо чорної діри, так званий "акреційний диск". Частина цієї матерії неминуче потрапляє в чорну діру, щоб ніколи не повернутися; більша частина вивергається назад у космос, оскільки чорні діри не є ефективними споживачами галактичного матеріалу. Там, де світло закінчується в центрі зображення, знаходиться точка неповернення, яка називається "горизонтом подій". Це остаточна межа між космосом і чорною дірою.

На акреційному диску помаранчевого кольору ці яскраві лінії показують закручену структуру магнітних полів. Зрештою, ці магнітні поля можуть виштовхувати струмені матерії з бурхливого газового диска чорної діри.

"При зображенні поляризованого світла від гарячого газу, що світиться поблизу чорних дір, ми робимо прямі висновки про структуру й силу магнітних полів, які спрямовують потік газу й матерії, якими живиться та викидає чорна діра", - сказав Анджело Рікарте, науковий співробітник Гарвардської ініціативи з вивчення чорних дір, який також був одним з керівників дослідження.

Нове дослідження чорних дір було опубліковане 27 березня в рецензованому науковому журналі The Astrophysical Journal Letters.

Важливо, що астрономи виявили, що і Стрілець A*, і чорна діра в центрі галактики Mіссьє 87 - об'єкт, в 1 000 разів масивніший за Стрілець A* - побудовані подібним чином: вони обидві містять однотипні магнітні структури у своїх вихрових дисках, попри гігантську різницю в розмірах. Це може бути спільною рисою більшості чорних дір - місць, досі загадкових для нас, але поступово менш непрозорих.

Для отримання рідкісних зображень чорних дір (лише ці дві чорні діри були сфотографовані) вчені використовують "Телескоп горизонту подій" (EHT), який складається з масиву радіотелескопів, розташованих по всій Землі. Працюючи разом, вони створюють віртуальний телескоп розміром з планету. Очікується, що в найближчі роки ці зображення чорних дір стануть більш детальними й дивовижними. Вчені додають більше телескопів до EHT, з можливістю знімати в реальному часі фільми про цих космічних бегемотів.


Andrew

4 Blog Mensajes

Comentarios